Start fundraising for charity now

Virgin Money Cyclone | Ride Start List

Beaumont Trophy

No.

Name

Club/Team

Cat

1 Kristian House Team JLT Condor Elite
2 Tom Moses Team JLT Condor Elite
3 Richard Handley Team JLT Condor Elite
4 Dante Carpenter Team JLT Condor Elite
5 Michael Cuming Team JLT Condor Elite
6 Luke Grivell Mellor Team JLT Condor Elite
7 Liam Holohan Team Madison Genesis Elite
8 Matt Holmes Team Madison Genesis Elite
9 Matthew Cromshaw Team Madison Genesis Elite
10 Mark Mcnally Team Madison Genesis Elite
11 Tobyn Horton Team Madison Genesis Elite
12 Tom Stewart Team Madison Genesis Elite
13 Samual Lowe Team Raleigh GAC Elite
14 Steve Lampier Team Raleigh GAC Elite
15 George Pym Team Raleigh GAC Elite
16 Evan Oliphant Team Raleigh GAC Elite
17 Karol Domagalski Team Raleigh GAC Elite
18 Calvin Beneke Team Raleigh GAC Elite
19 Andy Tennant Team WIGGINS Elite
20 Luc Hall Team WIGGINS Elite
21 Chris Lawless Team WIGGINS Elite
22 Iain Paton Team WIGGINS Elite
23 Owain Doull Team WIGGINS Elite
24 Mark Christian Team WIGGINS Elite
25 Yanto Barker One Pro Cycling Elite
26 Chris Opie One Pro Cycling Elite
27 George Atkins One Pro Cycling Elite
28 Dexter Gardias One Pro Cycling Elite
29 Josh Hunt One Pro Cycling Elite
30 Peter Williams One Pro Cycling Elite
31 Christopher Latham Great Britain National Team Elite
32 Germain Burton Great Britain National Team Elite
33 Gabriel Cullaigh Great Britain National Team Elite
34 Jake Kelly Great Britain National Team Elite
35 Mark Stewart Great Britain National Team Elite
36 Tao Geoghegan-Hart Great Britain National Team Elite
37 Jiri Nesveda AC Sparta Praha Elite
38 Pavel Stohr AC Sparta Praha Elite
39 Petr Fiala AC Sparta Praha Elite
40 Tomas Holub AC Sparta Praha Elite
41 Vaclav Viktorin AC Sparta Praha Elite
42 Jan Stohr AC Sparta Praha Elite
43 Fabian Fritz Bike Aid Elite
44 Maarten de Yonge Bike Aid Elite
45 Daniel Bichlmann Bike Aid Elite
46 Yannick Mayer Bike Aid Elite
47 Joschika Beck Bike Aid Elite
48 Matthias Schnapka Bike Aid Elite
49 Ian Bibby NFTO Race Team Elite
50 Dale Appleby NFTO Race Team Elite
51 Samuel Harrison NFTO Race Team Elite
Back to Top
52 Jonathan McEvoy NFTO Race Team Elite
53 Robert Partridge NFTO Race Team Elite
54 Tom Barras NFTO Race Team Elite
55 Alex Minting Neon Velo Cycling Team Senior 1st Category
56 Hugo Robinson Neon Velo Cycling Team Senior 2nd Category
57 Peter Murdoch Neon Velo Cycling Team Elite
58 Steven Lawley Neon Velo Cycling Team Senior 1st Category
59 James Lowden Neon Velo Cycling Team Senior 2nd Category
60 Jacob Tipper Neon Velo Cycling Team Elite
61 Jack Pullar Velosure Starley Primal Elite
62 Adria Moreno Sala Velosure Starley Primal Senior 1st Category
63 James Gullen Velosure Starley Primal Elite
64 Marius Cordier Velosure Starley Primal Senior 2nd Category
65 David Lines Velosure Starley Primal Elite
66 James Davey Velosure Starley Primal Senior 1st Category
67 Tom Neale Catford EquipeBanks Elite
68 Lawrence Carpenter Catford EquipeBanks Elite
69 Ashley Dennis Catford EquipeBanks Senior 1st Category
70 Josh Green Catford EquipeBanks Senior 1st Category
71 Jez McCann Catford EquipeBanks Senior 2nd Category
72 Harry Godding Catford EquipeBanks Senior 1st Category
73 Matthew Clarke WHEELBASE ALTURA MGD Elite
74 Sam Boast WHEELBASE ALTURA MGD Elite
75 Alex Orrell-Turner WHEELBASE ALTURA MGD Elite
76 Callum Grieve WHEELBASE ALTURA MGD Elite
77 Joss Livesey WHEELBASE ALTURA MGD Senior 2nd Category
78 Matthew Kipling North East Composite Senior 2nd Category
79 James Moss North East Composite Senior 1st Category
80 Wouter Sybrandy North East Composite Senior 1st Category
81 James Alder North East Composite Senior 1st Category
82 Daniel Pearson North East Composite Senior 2nd Category
83 Alastair Kay North East Composite Senior 1st Category
84 Alastair Hepworth Team Envelopemaster/Bikeboxalan Senior 1st Category
85 Joe Clark Team Envelopemaster/Bikeboxalan Senior 1st Category
86 Russ Falder Team Envelopemaster/Bikeboxalan Senior 1st Category
87 James Hill Team Envelopemaster/Bikeboxalan Senior 2nd Category
88 Jacob Trotter Team Envelopemaster/Bikeboxalan Senior 2nd Category
89 David Griffiths Pro Vision Cycle Clothing Senior 1st Category
90 Neil Scott Pro Vision Cycle Clothing Senior 2nd Category
91 Fraser Martin Pro Vision Cycle Clothing Senior 1st Category
92 Jason Roberts Pro Vision Cycle Clothing Senior 2nd Category
93 Geoff Martin Pro Vision Cycle Clothing Senior 2nd Category
94 Ben Stockdale SportGrub KUOTA Cycling Team Elite
95 Dan Fleeman SportGrub KUOTA Cycling Team Elite
96 Adam Kenway SportGrub KUOTA Cycling Team Senior 1st Category
97 William Bjergfelt SportGrub KUOTA Cycling Team Elite
98 Ryan Perry SportGrub KUOTA Cycling Team Elite
99 Richard Hepworth SportGrub KUOTA Cycling Team Elite
100 James Newey Zappi`s Racing Team Senior 2nd Category
101 James Locker Zappi`s Racing Team Senior 2nd Category
Back to Top
102 Scott Auld Zappi`s Racing Team Senior 2nd Category
103 Owen James Zappi`s Racing Team Senior 1st Category
104 Alex Fanshawe Zappi`s Racing Team Senior 4th Category
105 Callum Ferguson Zappi`s Racing Team Senior 2nd Category
106 Nathan Edmondson Giordana-Mitsubishi Electric RT Elite
107 Tommy Bustard Giordana-Mitsubishi Electric RT Elite
108 Dave Clarke Giordana-Mitsubishi Electric RT Elite
109 Cameron Jeffers Giordana-Mitsubishi Electric RT Senior 1st Category
110 Andy Critchlow WyndyMilla Senior 3rd Category
111 Simon Potter Wyndymilla Senior 3rd Category
112 Phil Dempsey WyndyMilla Senior 2nd Category
113 Jake Martin WyndyMilla Senior 1st Category
114 Peter Hitt WyndyMilla Senior 1st Category
115 Ben Hetherington Achieve Northside Skinnergate Elite
116 Alex Luhrs Achieve Northside Skinnergate Senior 1st Category
117 Brad Stokes Achieve Northside Skinnergate Senior 1st Category
118 Ben Rowe Achieve Northside Skinnergate Senior 1st Category
119 Peter Hawkins Cycling Ulster Elite
120 David Watson Cycling Ulster Elite
121 Stuart Laverty Cycling Ulster Elite
122 Angus Fyfffe Cycling Ulster Elite
123 Darnell Moore Cycling Ulster Elite
124 Sebastian Baylis Champion System VCUK RT Senior 1st Category
125 Alex Jones Champion System VCUK RT Senior 1st Category
126 Dillon Byrne Champion System VCUK RT Elite
127 Lee Baldwin Champion System VCUK RT Senior 1st Category
128 Elliott Porter Team 3M Elite
129 Jake Tanner Team 3M Elite
130 David Montgomery Team 3M Elite
131 Gertjan Devos Team 3M Elite
132 Fabrice Mels Team 3M Elite
133 Dylan Van Zijl Team 3M Elite
134 Charlie Tanfield Easton Ritte Senior 1st Category
135 George Fowler Easton Ritte Senior 1st Category
136 Ionnis Spanapolous Easton Ritte Senior 1st Category
137 Anthony Moye Easton Ritte Senior 2nd Category
138 Ash Martin Easton Ritte Senior 2nd Category
139 Lee Frost Easton Ritte Senior 2nd Category
140 David Shackelton Achieve Northside Skinnergate Elite
141 Simon Wilson Polypipe Cycling Team Senior 1st Category
142 Russell Hampton Polypipe Cycling Team Elite
143 Connor Swift Polypipe Cycling Team Elite
144 Tom Mazzone Polypipe Cycling Team Elite
145 Thomas Traviss-Pollard Polypipe Cycling Team Senior 1st Category
146 Collin Humphrey Achieve Northside Skinnergate Senior 1st Category
Back to Top